Grafomotorická cvičení a magnetické tabule

Pro mnoho dětí je náročným úkolem dobře zvládnout základy psaní. Na vině je mnoho faktorů, bohužel vzrůstá počet dětí se známkami poruch učení, v některých případech je špatně vedená předškolní příprava. Správný úchop tužky i vedení grafického projevu odráží mnohdy i skryté problémy v rozvoji.

Děti se však nemusí trápit zdlouhavým procvičováním. Dřívější metody lpěly na systematickém opakování a procvičování poměrně složitých tvarů. Nebraly ohledy na komplexní řešení. Děti snadno ztrácí motivaci, cítí se špatně vůči dětem, které se psaním problémy nemají a samozřejmě neustálé opakování je ani nebaví.

Moderní a zábavnější přístup

K výuce psaní a rozvoji správné motoriky můžete využít mnohonásobně zajímavější a efektivnější prostředky. Magnetická tabule dokonale spojuje plochu pro kreslení i psaní, navíc místo nepraktické prašné křídy využívá popisovače. Psaný text můžete kdykoli jednoduše smazat speciální houbičkou. Vyhnete se špinění, prášení a hledání. Pevné magnety skvěle fixují popisovače i houbičku na kterémkoli místě je odložíte.

Nácvik psaní by měl začínat podporou hrubé motoriky, děti můžou začít uvolněním ramen, později i loktů a zápěstí. Až jako poslední se přistupuje ke znakům a tvarům se složitějším vedením. Velká plocha dodá dítěti odvahu. Může vytvářet velké kruhy, osmičky, vlnovky, obloučky. Dokonale si vštípí a upevní úchop tužky. Může lépe zpracovat jednotlivé pohyby a návaznosti.

Jediná tabule místo stohu sešitů

Magnetické tabule ušetří čas a ušetří i papírové materiály, které by jinak byly třeba pro zdlouhavá procvičování. Jsou perfektní výbavou tříd prvního stupně a jsou doporučeným doplňkem i do dětského pokoje. Už během docházky do školy můžete dítě podpořit a vybavit pokojíček atraktivní tabulí. Později poslouží jako místo pro zápis povinností, domácích úkolů nebo jako prostor pro vlastní vyjádření. Tabule můžete vybírat v řadě odstínů, bez problémů tak sladíte učební pomůcku s interiérem třídy i bytu.

Grafomotorika

Tento odkaz vede na úvodní stránku, kde si můžete vybrat rozměr, velikost a magnetické tabule si objednat.

pack2_carrier Created with Sketch.
Doprava zboží zdarma od 1500 Kč

pack2_security Created with Sketch.
Možnost montáže

pack2_support Created with Sketch.
Možnost nalepení tabule

(uvést v poznámce)

pack2_parcel Created with Sketch.
Rychlé vyřízení reklamace