Dětský pokojíček – na co myslet při zařizování?

Dětský pokoj je takovým světem sám pro sebe. Pro naše malé ratolesti představuje místo, kde tráví podstatné množství času. Dělají tady skoro všechno – spí, hrají si tady, učí se tu, zvou si sem kamarády. Aby tato místnost mohla stoprocentně plnit svoje funkce a děti se tady cítily příjemně, je zapotřebí ji správně zařídit.

Nepodceňujte zdraví

Přestože představuje dětský pokojíček království vašich ratolestí a budou ho tak chtít mít vybavený podle svého, vy jako rodiče byste měli dohlédnout na to, aby se toto místo pro ně stalo útočištěm bezpečným a pohodlným. Tento úkol pojměte s co největší důsledností. Na čem se rozhodně nevyplatí šetřit, to je dětská postel.Právě v ní totiž dítě tráví velké množství času. To, jak kvalitně si v ní odpočine, se pak podepisuje nejen na jeho zdraví, ale i na jeho náladě a psychické pohodě.

Myslete do budoucna

Myslete do budoucna a pořiďte mu rovnou postel pro dospělé. Nebudete pak muset řešit, že vám z ní vaše dítko už vyrostlo. Vyrobena by měla být z hygienicky nezávadných, odolných a snadno udržovatelných materiálů. Vedle rozhodně nešlápnete s postelí z masivu, která bezesporu patří k těm nejkvalitnějším. Nutností je rovněž vhodná matrace, která poskytne potřebnou a pevnou oporu neustále se vyvíjející dětské páteři. Volte tu se střední až tvrdou tuhostí, měkká by mohla způsobit růstové deformace a skoliózy. K dalším faktorům, kterým byste měli věnovat pozornost, patří tloušťka matrace, její správné odvětrávání a prodyšnost, která zabezpečuje celkovou hygienu lůžka.

Dejte prostor jejich kreativitě

Protože děti rychle rostou a s přibývajícím věkem se mění jejich požadavky i vkus, při zařizování na to myslete. Vybírejte nadčasové a neutrální kousky, které se jim jen tak neokoukají a neomrzí. Dvojnásob to pak platí v případě nábytku – dětskou postelí počínaje a psacím stolem konče. K takovému neutrálnímu základu se pak budou snadněji vybírat doplňky, na kterých se můžete pořádně vyřádit, a váš potomek z nich bude nadšený. K takovým patří třeba skleněné magnetické tabule, které ho nejen zabaví, ale nenásilnou formou poslouží i ke vzdělávání, třeba k učení písmenek a čísel. Díky ní můžou dát prostor své kreativitě, aniž by jakkoli utrpěl vzhled jejich pokojíčku!

Dětský pokoj

pack2_carrier Created with Sketch.
Doprava zboží zdarma od 1500 Kč

pack2_security Created with Sketch.
Možnost montáže

pack2_support Created with Sketch.
Možnost nalepení tabule

(uvést v poznámce)

pack2_parcel Created with Sketch.
Rychlé vyřízení reklamace